МИА најви свет

МИА најви свет

18 јули 2018

Брисел - Нова рунда разговори меѓу Србија и Косово во Брисел

Луксембург - Втора проценка на инфлацијата во еврозоната за јуни

Истанбул - Продолжува судскиот процес за нападот во истанбулскиот ноќен клуб во кој загинаа 39 лица на Нова година лани

Ерусалим - Унгарскиот премиер Виктор Орбан започнува тридневна посета на Израел

Јоханесбург - Јужна Африка прославува 100-ти роденден на Нелсон Мандела 

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ