• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Mадрид – Претседателот на ЕК, Жан Клод Јункер е во посета на Мадрид

Москва – Обраќање на рускиот претседател Владимир Путин пред амбасадори од Русија во 163 странски држави, што се организира еднаш во две години

Ерусалим – Унгарскиот премиер Виктор Орбан во тридневна официјална посета на Израел

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ