• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

22 јули 2018 

Дебрца - Манифестација „Ѓомлезијада“ во организација на КУД „Дебрца“. (село Годивје/08:00)

Скопје - По повод Денот на општина Илинден ќе се одржи велосипедска трка со една траса за учесници рекреативци и друга траса за професионални велосипедисти. (Старт од спортска сала „Гоце Делчев“ во Илинден/15:30; велосипедската трка за професионалци ќе стартува од паркингот пред спортската сала/16:00)

Маврово - Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ во рамки на летната серија трки на плажа „Beach Run 2018“ ќе одржи полумаратон во Маврово (Брег на Мавровското езеро) и трка на пет километри во правец на Леуново и назад. (Паркинг во Маврово/10:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ