• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

23 јули 2018

Скопје - Собранието на РМ треба да ја продолжи 53. седница. (11:00)

Скопје - Седница на Комисијата за транспорт, врски и екологија. (Сала 4/11:00)

Скопје - Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ Зоран Заев ја закажа третата лидерска средба.(Клуб на пратеници/9:00)

Скопје - Државниот министер надлежен за Европа во германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот во посета на Македонија.

- Средба со министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров. (16:30)

- Прес-конференција на Димитров и Рот. (17:30)

Скопје - Прес-конференција на Стопанската комора на Македонија на тема „Состојбите во рударскиот сектор и влијанието на измените во Законот за минерални суровини. (Стопанска комора на РМ, Сала 1, 5-ти кат /11:00)

Скопје - Почеток на одбележување на 55-годишнината од земјотресот во Скопје со враќање на буквите од пораката на Јосип Броз Тито на источната страна на Музејот на Град Скопје. (20:00)

Скопје - Во рамки на Скопско лето во Театарот Комедија во скопје ќе се одригра престтавата „Вдовицата се мажи“. (20:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ