• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

23 јули 2018

Амстердам - Отворање на Светската конференција посветена на СИДА, која ќе трае до петок.

Манила - Филипинскиот претседател Родриго Дутарте ќе одржи говор во Конгресот, посветен на ситуацијата во земјата.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ