• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

24 јули 2018 (МИА)

Сараево - Специјалниот претставник на генералниот секретар на ОН за миграција и бегалци, Томас Бочек ќе допатува во четиридневна посета на Босна и Херцеговина.

Анкара - Седница на раководството на Турската централна банка на која ќе се резгледува монетарната политика на Турција.

Берлин - Прес-конференција на германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер на која ќе презентира извештај на националната разузнавачка служба.

Вашингтон - Американската Администрација ќе решава за евентуално воведување на царини за увоз на маслинки.

Вашингтон - Објавување на книгата на поранешниот портпарол на Белата куќа, Шон Спајсер.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ