• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

24 јули 2018 

Скопје - Седница на собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија. (Собрание на РМ, Сала 4 / 12:00)

Скопје - Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи ќе оствари средба со државниот министер за Европа во Министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија Михаел Рот.  (Простории на Секретаријат за европски прашања / Пристигнување на новинарските екипи до 8:15

Скопје - По повод посетата на Михаел Рот на Македонија, Фондацијата „Фридрих Еберт“ - канцеларија Скопје и Цивил - Центар за слобода организираат панел-дискусија на тема „Младинските перспективи за интеграцијата на Македонија во ЕУ“. (Музеј на современа уметност / 11:45

Охрид - Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу ќе го промовира проектот „Охридско Езеро - Безбедна дестинација за авантуристички тирузам“ финансиран од ИПА-прекугранична соработка. (Пред х. „Нова ривиера“ / 10:00

Скопје - Подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика. (Простории на РКЕ / 10:00

Скопје - Прес-конференција на Хелсиншкиот комитет за човекови права за почетокот на активности  од проектот „За правда“. (Простории на Хелсиншки комитет / 11:00

Скопје - Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ќе се обрати на прес-конференција по повод Европското првенство за кошаркари до 18 години. (Спортска сала „Јане Сандански“ / 10:30

Скопје - Прес-конференција ан Независниот синдикат на полицијата. (Пред Влада на РМ / 12:00

Скопје - ИПСОС ќе презентира систем за „Дот Метрикс“  - мерења и истражувања на онјалн-публиката во Македонија. (х. „Карпош“ / 11:00

Скопје - Концерт „Ветриштата од Шпанија: Песна и сарсуела“ во рамки на „Скопско лето“. (Музеј на Град Скопје / 20:30

Битола - Оперски арии со Ана Синицки во придружба на Мери Бојиќ Радојиќ, пијано. (Завод и Музеј / 20:30)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...