• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

25 јули 2018 (МИА)

Вашингтон - Средба на американскиот претседател Доналд Трамп со првиот човек на Европската комисија, Жан-Клод Јункер.

Јоханесбург - Почнува Самитот на земјите од групата БРИКС (Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка).

Токио - Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас ќе допатува во дводневна посета на Јапонија.

Исламабад - Парламентарни избори во Пакистан. 

Вашингтон - Американскиот државен секретар ќе одговара на прашања на членовите на Комитетот за надворешни работи на Сенатот на САД.

Вашингтон - Почнува судењето на поранешниот шеф на изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп, Пол Манафорт.

Куру (Француска Гијана) - Лансирање на ракетата „Аријана-5“ во рамки на европскиот проект „Галилео“.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ