МИА најави - свет

МИА најави - свет

27 јули 2018 (МИА)

Буенос Аирес - Средба на министрите за земјоделство на земјите членки на Г-20. 

Дурбан - Почнува судскиот процес против поранешниот јужноафрикански претседател Џејкоб Зума под обвинение за корупција.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ