• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

28 јули 2018

Битола - Свечено отворање на Републичкиот фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“. (Ракометно игралиште/20:00)

Струга - Во рамките на шестиот Фестивал за процесирање култура „ДримОн“ ќе се одржи промотивен настан на кој ќе биде претставена новата програма - „Лице в лице СЕНС“, организиран од тимот на уличното списание „Лице  в лице“. (Летна сцена на НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци“, од 19:30-20:00)

Горски Котар - Централна прослава на најголемиот македонски национален празник - 2 Август, во организација на Заедницата на Македонците во Република Хрватска и МКД „Илинден“ - Риека. (Парк шума „Голубињак“, Горски Котар/11:00)

Скопје- Бесплатно и анонимно тестирања за Хепатит Ц-Б и ХИВ по повод Светскиот ден за борба против хепатитот, во организација на Хепар Центар Битола. (ТЦ Рамстор мол/9:30  до 12:00; изјави за медиуми - приземје/10:30)) 

____________________________________________________________

 

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ