МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

29 јули 2018

Скопје - Прес-конференција на Граѓанската иницијатива „Го Сакам Водно". (пред Град Скопје/11:00)

Битола - Републички фестивал на народни песнии игри „Илинденски денови“:

 - Втора фестивалска вечер. (ракометно игралиште / 20:00) 

- Вокално инструментална вечер „Ехоод дамарите“. (Магаза / 22:30)

  

____________________________________________________________

 

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ