МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

30 јули 2018 

Скопје - Свечени изјави на членовите на Државната изборна комисија пред претседателот на Собранието Талат Џафери. (Сала на Влада/10:00)

Скопје - Седница на собраниската Комисија за надворешна политика. (Сала „Борис Трајковски“/9:45)

Скопје - Седница на собраниската Комисија за култура. (Сала 6/10:00)

Скопје - Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците. (Сала 4/11:00)

Скопје - Седница на Законодавно-правната комисија. (Сала 4/13:00)

Скопје - Регулаторната комисија за енергетика ќе одржи три подготвителни седници. (палата „Лазар Поп Трајков“, 6 кат/Сала за состаноци/11:00/12:00/12:45, прес-конференција/14:00)

Куманово - Промоција на младинска повелба за мир. (Голема сала, Општина Куманово/11:00) 

Охрид - „Балканскиот караван“ за промоција на турската култура во посета на Охрид. (17:00-19:00) 

Скопје - Водечката кураторка во Гараж Музејот на современа уметност во Москва и директор на Independent Cirators International (ICI) во Њујорк Кејт Фаул ќе одржи предавање на тема „Рефлексивен музеј“. (Музеј на современа уметност/20:00)


Битола -
Прес-конференција за театарската претстава „Но(е)ва Македонија“. (Битолски театар / 10:00)

Битола -
Манифестација „На секое дете му треба семејство“. (Плоштад „Магнолија“ / 18:00)

Битила -
Фестивал „Илинденски денови“ – вечер на интернационална музика и игра (ракометно игралиште / 20:00)

____________________________________________________________

 

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

Од овој викенд Баварија повторно живее во знакот н...