МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

31 јули 2018

Москва - Средба на министрите за надворешни работи и за одбрана на Русија и Јапонија.

Вашингтон - Почнува судскиот процес против шефот на предизборната кампања на американскиот претседател Доналд Трамп - Мол Манафорт поради затајување данок.

Куала Лумпур - Министерот за надворешни работи на Кина Ван Ји ќе престојува во посета на Малезија.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ