МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

1 август 2018

Варшава - Во главниот град на Полска ќе се одбележи Варшавското востаниот против нацистите во Втората светска војна со минута молчење.

Виена - Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант ќе претстојува во работна посета на Австрија.

Аман - Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Че Дриан ќе отпатува во посета на Јордан.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ