МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

4 август 2018 

Охрид - Прес-конференција по повод 58-от роденден на фестивалот „Охридско лето“ во организација на НУ Охридско лето. (Кафетерија Аквариус/10:00)

Охрид - Концерт на групата „Синтезис“ по повод 58 години Охридско лето. (Центар за култура „Григор Прличев“/21:00)

Крушево - Ридско-брзински натпревар Крушево 2018 во рамки на спортско-културната манифестација „10 дена Крушевска Република“ во организација на Автомобилистичка федерација на Македонија. (с.Острилци/11:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ