• A-
  • A
  • A+
недела, 23 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 август 2018

Приштина - Изминува рокот за формирање статут на Заедницата на српски општини во Косово.

Сингапур - Продолжува Форумот на министрите за надворешни работи од АСЕАН.

Џакарта - Американскиот државен секретар Мајк Помпео ќе се сретне со неговиот индонезиски колега Ретно Марсуди.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ