МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

6 август 2018

Скопје - Прес-конференција на Стопанска комора на Македонија посветена на Законот за финансиска поддршка на инвестиции. (Стопанска комора на Македонија/11:00)

Скопје - Општина Гази Баба организира манифестација под мотото „Да не се заборави и никогаш да не се повтори“, по повод две години од невремето во Скопско што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица.  (плоштадот во Стајковци/19:00)

Скопје - Прес-конференција на Ракометниот клуб Струга по повод 46. Меѓународен ракометен турнир Струга 2018, кој ќе се одржи во период од 15-19.08.2018 година. (Портофино, адреса: Катна гаража „Солунски Конгрес“/12:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...