• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

7 август 2018 (МИА)

Вашингтон - Стапуваат во сила возобновените санкции на САД кон Иран.

Тбилиси - Одбележување на десетгодишнината од почетокот на грузиско-рускиот конфликт во 2008 година.

Токио - Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе допатува во тридневна посета на Јапонија.

Богота - Новоизбраниот претседател на Колумбија, Иван Дуке ќе положи свечена заклетва со што официјално стапува на должност.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...