МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

8 август 2018 

Скопје - Заменик министерката за финансии Ширет Елези ќе оствари средба со претседателката на Организацијата за заштита на потрошувачи Маријана Лончар. (Инсерти и фотографии од средбата/10:50, изјави за медиуми/11:00)

Скопје/Прилеп - Одблежување 17 години од загинувањето на 10 припадници на АРМ кај Карпалак.

- Делегација на Собранието на Република Македонија ќе положат свежо цвеќе на месноста Карпалак/7:30 и пред комплексот „Карпалак“ во центарот на Прилеп/13:30

- Делегација од Министерството за одбрана и Армијата на Република Македонија предводена од државниот секретар, Драган Николиќ и директорот на ГШ на АРМ, генерал-мајор Зоран Милески ќе положат венец со свежо цвеќе пред спомен-плочата во месноста Карпалак/9:30 и пред комплексот „Карпалак“ во центарот на Прилеп/13:00.

Скопје - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе ја одржи 33. седница. (АВМУ, конференциска сала, 2 кат/14:00)

Охрид - Прес-конференција на која ќе биде објавена шифрата за најдобриот расказ во рамки на манифестација „Вечери на Живко Чинго“ во организација на Општина Охрид. (Сала на Општина Охрид/10:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...