• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

8 август 2018 (МИА)

Белград - Средба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Младен Иваниќ.

Вашингтон - Средба на претставници на САД и Турција посветена на надминување на билатералниот дипломатски спор.

Париз - Одбележување на стогодишнината од Битката кај Амиен во Првата светска војна. 

Јангун - Одбележување на 30-годишнината од почетокот на студентското востание во Мјанмар.

Токио - Средба на јапонскиот премиер Шинѕо Абе со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

Буенос Аирес - Аргентискиот Сенат ќе расправа за законот за легализација на абортусот.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ