• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија  (ДПЛ)

8 август 2018 

Скопје - Заменик министерката за финансии Ширет Елези ќе оствари средба со претседателката на Организацијата за заштита на потрошувачи Маријана Лончар. (Министерство за финансии/инсерти и фотографии од средбата/10:50, изјави за медиуми/11:00)

Скопје/Прилеп - Одблежување 17 години од загинувањето на 10 припадници на АРМ кај Карпалак.

- Делегација на Собранието на Република Македонија ќе положат свежо цвеќе на месноста Карпалак/7:30 и пред комплексот „Карпалак“ во центарот на Прилеп/13:30

- Делегација од Министерството за одбрана и Армијата на Република Македонија предводена од државниот секретар, Драган Николиќ и директорот на ГШ на АРМ, генерал-мајор Зоран Милески ќе положат венец со свежо цвеќе пред спомен-плочата во месноста Карпалак/9:30 и пред комплексот „Карпалак“ во центарот на Прилеп/13:00.

Скопје - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе ја одржи 33. седница. (АВМУ, конференциска сала, 2 кат/14:00)

Скопје - Прес-конференција на политичката партија Левица. (пред седиштето на Уставен суд/11:00)

Охрид - Прес-конференција на која ќе биде објавена шифрата за најдобриот расказ во рамки на манифестација „Вечери на Живко Чинго“ во организација на Општина Охрид. (Сала на Општина Охрид/10:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ