• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

9 август 2018 (МИА)

Нагасаки - Церемонија на одбележување на годишнината од американскиот напад со атомска бомба врз Нагасаки во 1945 година, на која ќе присуствува и генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш. 

Токио - Се очекува реонот североисточно од Токио да биде погоден од тајфунот Шаншан.

Сингапур - Сингапур ја одбележува 53-годишнина од стекнувањето независност од Малезија.

Белград - Почнува годишниот Собор на трубачите во Гуча. 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ