МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

9 август 2018 

Скопје - Командантот на Командата на американските сили во Европа и Врховната команда на НАТО за Европа, генерал Куртис Скапароти во посета на Република Македонија:

- Официјален пречек во Министерството за одбрана (09:50, фоторепортери и сниматели да пристигнат на влезот на МО до 09:35 часот)

- Средба со делегација од Министерството за одбрана и од Армијата на Република Македонија, предводена од министерката Радмила Шекеринска

- Посета на касарната „Илинден“, каде ќе биде изведена и показна вежба. (изјави за медиумите на министерката Шекеринска и генерал Скапароти; новинарските екипи да пристигнат на капијата на касарната „Илинден“ до 11:10)

Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе се сретне со врховниот командант на НАТО силите за Европа, генерал Куртис М. Скапароти. (Влада на РМ/13:30, снимателите и фоторепортерите да пристигнат на главниот влез на зградата на Владата најдоцна до 13:00)

Скопје - Прес конференција на директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Атанасов. (простории на Агенцијата/12:15)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ