• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

10 август 2018 (МИА)

Букурешт - Антивладини протести во Букурешт со барање за оставка на романската Влада и распишување предвремени парламентарни избори.

Париз/Москва - Телефонски разговор меѓу претседателите на Русија и Франција, Владимир Путин и Емануел Макрон.

Џакарта - Истекува крајниот рок за пријавување на кандидатите за учество на претседателските избори во Индонезија.

Њујорк - Генералното собрание на Светската организација ќе гласа за избор на поранешната чилеанска претседателка Мишел Бачелет за нов висок комесар на ОН за човекови права.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ