• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

10 август 2018

Скопје - Одбележување 17 години од загинувањето на осуммината бранители кај Љуботенски бачила. Делегација на МО и АРМ ќе положи цвеќе.

- Љубанци/10:00

- Касарна „Илиниден“/12:30

Скопје - Тематска средба со директорот на УБК Горан Николовски (Кабинетот на директорот на УБК/11:00)

Скопје - УНИЦЕФ ќе одржи средба со новинари на која ќе го претстави воведувањето интегрирано водење предмети-нов систем на работа на центрите за социјална работа и Агенцијата за вработување. (Канцеларија на УНИЦЕФ, Орце Николов 74А/11:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ