• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

11 август 2018 (МИА)

Мадрид - Средба на шпанскиот премиер Педро Сначез со германската канцеларка Ангела Меркел.

Мајами - Од весленскиот центар Кејп Канаверал ќе биде лансирана соларната сонда „Паркер“, која треба да се доближи на досега најмало растојание од Сонцето.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ