МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

11 август 2018

Скопје - Редовно годишно Собрание на Комората на здравствени работници на Република Македонија. (х.„Континентал“ / 11:00)

Скопје - Изјави за медиумите од Гордана Кузмановска, епидемиолог од Институтот за јавно здравје, и Илир Демири, член на Комисијата за заразни болести.  (Пред Министерство за здравство /12:30)

Скопје - Прес-конференција на Соња Трпчевска-Јанковска, портпарол на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, за актуелните огласи за доделување под закуп земјоделско земјиште во државна сопственост. (Голема сала на МЗШВ /11:00)

Скопје - Изјава на директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска во врска со измените на Законот за банки кои се во процедура. (Контакт центар на УЈП(зграда до ЗОИЛ)/12:00)

Куманово - Прес-конференција на Независниот синдикат на агенциско обезбедување, кој е во рамки на Гранскиот независен синдикат на полицијата. (Пред зградата на УЈП/11:00)

Скопје - Генерално собрание на Светскиот македонски конгрес.(Музеј на македонска борба /10:30)

Скопје - Основачко собрание на партијата Демократи. (х.„Карпош“ /13:00)

Скопје„Полски пикник“ - програма на документарни филмови од Полска во пресрет на 9. Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“. (Музеј на современа уметност /17:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ