МИА најави - свет

МИА најави - свет

12 август 2018 (МИА)

Актау (Казахстан) - Средба на претседателите на Казахстан, Азербејџан, Иран, Русија и Туркменистан. 

Бамако - Втор круг од претседателските избори во Мали.

Белмопан - Тајванскиот претседател Цај Инг-вен ќе допатува во посета на Белизе. што се очекува да предизвика жестока реакција на Кина.

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ