• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

13 август 2018

Скопје -  Тематски панел на тема: „Патот до Брисел преку Охрид“ по повод одбележувањето 17 години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор во организација на Секретаријатот за европски прашања.  (Клуб на пратеници/12:00, новинарските екипи да пристигнат до 11:45) 

Велес - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ќе ја посети општина Велес, каде ќе изврши увид во реализација на капитални проекти во градот. (Изјави за медиуми пред н.м. Превaлец/11:30) 

 

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...