МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

14 август 2018 

Скопје - Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски на средба со новинари ќе информира за измената на царинското законодавство.  (Царинска управа/11:00)  

Скопје - Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ќе одржи прес-конференција во паркот во населбата Ѓорче Петров. (меѓу улиците Ѓорче Петров и Македонска војска, кај споменикот на Ѓорче Петров/10:00)

Гостивар - Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и заменик директорот на Агенцијата за млади и спорт Газменд Ристеми ќе го промовираат Фитнес центарот. (Градски стадион/11:00)

Гостивар - Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари ќе одржи средба со италијанските спелеолози по што ќе одржи прес-конференција. (Општина Гостивар, кабинет на градоначалникот/12:00)

Скопје - Прес-конференција на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“. (Музеј на современа уметност/11:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ