МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

 

Исламабад -  Имран Кан се очекува да биде формално инаугуриран како нов премиер на Пакистан.

Берлин – Германија ќе ја соопшти првата проценка за БДП од второто тримесечје.

Берлин - Германската агенција за статистика објавува податоци за стапките на инфлација за јули.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ