• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

15 август 2018

Криволак - Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со заменичката на амбасадорот на САД во Република Македонија, Микаела Шварцер Блум ќе присуствуваат на тренинг активност на Армијата на САД во Европа на армискиот полигон Криволак. (тргнување пред Министерство за одбрана/07:45, полигон Криволак/10:00)

Струга - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски ќе присуствува на порибување на акумулацијата „Глобочица“.  (м.в. Теснец, еден километар после мостот за село Ташмаруништа на патот од Струга/11:30)

Скопје - Прес-конференција на портпаролот на Владата, Муамет Хоџа. (Медиа центар на Влада/11:30)

Гостивар - Информативна средба во врска со проектот „Зајакнување на локалните актери за експлорирање, истражување и зачувување на природното наследство на пештерата Убавица" во организација на општина Гостивар. (ресторан Игнација/11:30)

Скопје - Прес-конференција на Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата. (НУБ „Св. Климент Охридски“/11:00)

Струга - Прес-конференција по повод 46. Меѓународен ракометен турнир Струга 2018. (х. Дрим Струга/14:00)

Гостивар - Прв тренинг и промоција на екипата на Кошаркарскиот клуб „Гостивар“. (спортска сала „Младост“/17:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...