МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија  (ДПЛ)

16 август 2018  

Скопје - Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на ГШ на АРМ генерал потполковник Методија Величковски ќе присуствуваат на свечено постројување по повод одбележувањето на Денот на АРМ. (Плато пред зграда на МО и ГШ на АРМ/10:30, пристигнување за новинари/10:10)

Скопје - Министерот за економија Крешник Бектеши ќе одржи прес-конференција за реализација на мерките за поддршка на мали и средни претпријатија, како дел од Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2018 година. (Министерство за економија, 1 кат/11:00)

Романовце - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ќе присуствува на чистење на одводниот канал во село Романовце. (главниот пат низ Романовце/14:30)

Скопје - Прес-конференција на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов. (во СУГС „Јосип Броз Тито“/13:00)

Скопје - Независниот синдикат на полицијата ќе одржи прес-конференција. (пред МВР, главен влез/12:00)

Скопје - Отворање на Деветтиот Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“. (Куршумли ан/20:00)

Битола - Промоција на книгата „Лобирање во културата-Конзулската дипломатија во Битола“ од авторот Марјан Танушевски. (Музеј, сала на клавирите /19:00)

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ