МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

18 август 2018

Скопје - Изложба на борбени средства, техника и опрема збогатена со голем број на активности на припадниците на АРМ по повод одбележувањето на Денот на АРМ. Изложбата во 11:00 часот ќе ја посетат министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на ГШ на АРМ генерал мајор Васко Ѓурчиновски. (Воен стадион во Градски парк/ од 10:00 до 14:00)

Скопје - Прес-конференција на Независниот синдикат за образование и наука. (Пред зграда на МОН/11:00)

Охрид - Традиционален концерт „Вино и Џез“ на Владимир Четкар. (х. „Филип“/20:00) 

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ