• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 август 2018 (МИА) 

Атина - Грција осум години по економската криза излегува од програмата за спас.

Варшава - Средба на полскиот и германскиот министер за надворешни работи, Јацек Чапутович и Хајко Мас во близина на концентрациониот логор  Аушвиц-Биркенау.

Куала Лумпур - Малезискиот премиер Махатхир Мохамад во посета на Кина. 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...