• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

21 август 2018

Кочани - Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ќе ја посети новоотворената градинка „Бисерчиња“ во Општина Зрновци, Кочанско.(11:30)

Штип - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопнство, Љупчо Николовски ќе даде изјава  во врска со започнување на исплатата по основ на договорите за ИПАРД 2 Програмата.(новинарските екипи да бидат на влез на с.Лакавица/изјавите за медиумите во овошни насади со вишни/10:30)

Струмица - Прес-конференција на проректорот на Универзитет „Гоце Делчев“ проф. д-р Кирил Барбареев по повод претстојните уписи на Универзитетот. (простории на Кампусот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Струмица/10:30)

Битола - Прес конференција на АКТО-фестивал за современи уметности. (мезе бар „Јагода“/12.00)

__________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ