МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 август 2018 (МИА) 

Брисел - Средба на британскиот министер за Брегзит, Доминик Раб со главниот преговарач на ЕУ, Мишел Барние.

Вашингтон - Претставници на САД и на Мексико ќе преговараат за реформирање на Северноамериканската зона на слободна трговија (НАФТА).

Прага - Чешка одбележува 50 години од задушувањето на Прашката пролет. 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...