МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 август 2018

Сочи - Рускиот претседател Владимир Путин ќе оствари средба со финскиот колега Саули Ниинисто.

Вашингтон - Американско-кинески преговори во обид да се надмине спорот со воведените царини и даноци.

Вашингтон - Американскиот државен секретар Мајк Помпео ќе има средба со министерот за надворешни работи на Велика Британија Џереми Хант.

Њујорк - Седница на Советот за безбедност на ОН посветена на борбата против тероризмот.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ