• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

23 август 2018

Пекинг - Кина и САД взаемно воведуваат царини со вкупна вредност од 32 милијарди долари.

Тбилиси - Германскиот канцелар Ангела Меркел заминува во посета на Ерменија и Грузија.

Вилнус - Израелскиот премиер Бенјманин Нетанјаху во посета на Литванија.

Њујорк - Советот за безбедност на ОН ќе расправа за израелско-палестинскиот конфликт.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ