МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

24 август 2018

Скопје -  Посета на делегација од Соединетите Американски Држави. (сала на Влада/13:00)

Скопје - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ќе оствари работна посета на општина Ѓорче Петров. (изјави за медиуми се предвидени во с. Кисела Јабука/12:00)

Велес - Министрите за труд и социјална политика и за финасии, Мила Царовска и Драган Тевдовски ќе ја отворат новата градинка во велешкото село Каласлари. (с. Каласлари/8:45)

Скопје - Подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија (РКЕ). (РКЕ, сала за состаноци/10:00)

Скопје - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе ја одржи  36-та седница. (АВМУ, конференциска сала, II кат/11:00)

Скопје - Прес-конференција на Независниот синдикат на полицијата. (пред МРТВ/12:00)

Гостивар - Градоначалникот на  Гостивар, Арбен Тараври ќе се обрати на настан во рамки на проектот АКЦИЈА - ИНТЕГРАЦИЈА, во организација на „Цивил“. (сала на Совет на општина Гостивар/12:00)

Струга - Прес-конфереција на која ќе биде прогласен добитникот на наградата „Браќа Миладиновци“ за 2018 година. (х.„Дрим“, Пијано бар/13:30)

 

Битола - Промоција на книгата „Етнографија и антропологија на македонците „нашинци“ од македонско-албанското пограничје“ на авторот д-р Мери Стојанова (Завод и Музеј, мала сала / 19.00)

Охрид - Прес-конференција на раководството на ФК Охрид. (Општина Охрид, мала сала/11:00)

________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ