МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 август 2018

Москва - Средба на министрите за надворешни работи на Русија и Турција Сергеј Лавров и Мевлет Чавушоглу.

Киев - Воена парада по повод 27 години независност на Украина.

Берн - Шефот на француската дипломатија Жан-Ив ле Дриан во посета на Швајцарија.

Тбилиси - Продолжува посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на Грузија, по што ќе отпатува во Ерменија.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хумористична хит-серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...