• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА најави свет

МИА најави свет

27 август 2018

Хаг - Иран ќе го повика Високиот суд на ОН да нареди итно укинување на санкциите на САД против земјата

Париз - Францускиот претседател Емануел Макрон ќе одржи говор пред амбасадорите на земјата

Пекинг - Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас ќе се состане со својот кинески колега Ван Ји

Вашингтон - Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го прими својот кениски колега Ухуру Кенјата во Белата куќа

Њујорк - Советот за безбедност на ОН ќе расправа за ситуацијата во ДР Конго пред изборите во декември

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...