• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 август 2018

Москва - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе се сретне со својот колега од Саудиска Арабија, Адел Ал-Џубеир.

Виена - Средба на министрите за одбрана на ЕУ.

Дакар - Германската канцеларка Ангела Меркел во посета на Сенегал, Гана и Нигерија.

Берлин - Германскиот министер за надворешни работи Хајко Маас ќе разговара со главниот преговарач на ЕУ за Брегзит, Мишел Барние.

Абуџа - Британската премиерка Тереза Меј во посета на Нигерија.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...