• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

31 август 2018

Вашингтон/Феникс - Комеморации за починатиот американски сенатор Џон Мекејн

Виена - Втор ден од неформалниот самит на европските министри за надворешни работи

Истанбул - Средба на вселенскиот патријарх Вартоломеј Први и рускиот патријарх Кирил

Детроит - Погребна церемонија за американската пејачка легенда Арета Френклин 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...