МИА најави - свет

МИА најави - свет

1 Септември 2018

Вашингтон – Комеморација за Џон Мекејн во Националната катедрала во Вашингтон.

Нуакшот – Парламентарни, регионални и општински избори во Мавританија.

Брисел – Влегува во сила забраната на ЕУ за халогени сијалици.

Токио – Јапонија одбележува 95-годишнина од земјотресот Големиот Канто во кој загинаа повеќе од 100.000 луѓе.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ