• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

2 септември 2018

Куманово  - Премиерот Зоран Заев и претседателот на Република Србија Александар Вучиќ, ќе се сретнат на граничниот премин Табановце-Прешево каде ќе најават имплементација на проектот за заедничко гранично управување - One Stop Shop. (ГП Табановце-Прешево/изјави за медиумите/16:00)

Скопје - Прес-конференција на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов. (СУГС „Орце Николов“/11:00)

Скопје - Свечено отворање на II-та SARCOS COST Аction– RILEM школа за обука на докторанди со наслов „Современи материјали и технологии базирани на неоргански врзива“. (Универзитет ,,Св. Кирил и Методиј" Амфитеатар на Технолошко-металуршки факултет/17:00)

Париз -  Солистички концерт на македонската виолинистка Ева Богоевска. (Американска катедрала во Париз)

 

____________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ