• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 септември 2018

Измир - Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на средба со својот турски колега Мевлут Чавушоглу.

Приштина - Вонредна седница на косовскиот парламент, посветена на предлогот за корекција на границите со Србија.

Берлин - Германската канцеларка Ангела Меркел ќе се сретне со претседателот на Европската Комисија Жан-Клод Јункер.

Њујорк - Брифинг на Ники Хејли за претстојното претседавање на САД со Советот за безбедност на ОН.

Багдад - Конститутивна седница на ирачкиот Парламент.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ