• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

6 септември 2018

Бангкок - Собир во знак на благодарност на спасувачите кои помогнаа во извлекувањето на децата заробени во поплавена пештера во Тајланд

Женева - Средба посветена на војната во Јемен во седиштето на Обединетите нации во Женева

Њу Делхи - Средба на министрите за одбрана и надворешни работи на САД, Џејмс Метис и Мајк Помпео, со нивните индиски колеги

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...