МИА најави - свет

МИА најави - свет

7 септември 2018

Брисел - Нова рунда преговори меѓу Србија и Косово, под покровителство на Европската унија

Париз - Германската канцеларка Ангела Меркел на средба со францускиот претседател Емануел Макрон во Париз

Техеран - Конференција за Сирија на која ќе учествуваат претседателите на Иран, Русија и Турција, Хасан Рохани, Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ