• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

10 септември 2018

Владивосток - Трговски преговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и јапонскиот премиер Шинѕо Абе.

Брисел - Средба на еврокомесарот за трговија Сесилија Малмстром и специјалниот пратеник за трговија на САД, Роберт Лајтхизер.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Две јапонски сонди слетаа на астероидот Ријугу (видео)

Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два ...

Која е разликата помеѓу белите и кафените јајца?

Најверојатно сте се запрашале за разликата меѓу ја...

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019...

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатио...

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да с...